Sıkça Sorulan Sorular
1 - Fiyata neler dahil?

Oda tipinin yanında belirtilen pansiyon durumuna göre tüm konuklar ve seçilen gece kadar oda ücreti fiyata dahildir. Fiyatlarımıza KDV ve diğer vergiler de dahildir.
2 - Kredi kartı bilgilerimi girmeden rezervasyon yapabilir miyim?

Tesislerin hemen hemen tamamında aynı gün girişli son dakika rezervasyonlarınız için kredi kartına gerek yoktur. İleri tarihli rezervasyonlarınız için otelde ödemeli bir konaklama seçmiş olsanız dahi rezersyonun teminatı için kredi kartı gereklidir. Ancak bir çok otelde kredi kartı yerine banka havalesi ile de rezervasyonu garantilemek mümkündür.
3 - Rezervasyonumun onaylandığından nasıl emin olabilirim?

Rezervasyon işlemini tamamladığınızda karşınıza onay sayfası çıkar. Bu sayfada rezervasyon numaranız ve pin kodunuz dahil rezervasyon bilgilerinizin tamamı gösterilmektedir. Bu onay sayfasına sağ üst köşedeki üyelik bölümünden de erişebilirsiniz. Size ayrıca tüm rezervasyon bilgilerinizi içeren bir onay maili de gönderilecektir.
4 - PIN kodum nedir ve ne işime yarayacaktır?

PIN kodu rezervasyon onayınızda bulunan 4 rakamdan oluşan bir sayıdır. Bu sayı rezervasyon numaranız ile beraber rezervasyon detaylarınızı görmenizi sağlar, Sağ üst köşede bulunan Rezervasyonu Yönetin veya sayfanın en altında bulunan Varolan bir rezervasyonu yönet kısmından rezervasyonunuzu görüntüleyebilir,onayı bir arkadaşınıza veya kendinize tekrar gönderebilir, değiştirebilir veya iptal işlemi yapabilirsiniz. Pin kodunuzu gizli tutmanızı öneriyoruz.
5 - Otel odalarının fiyatlarını nasıl görebilirim?

Arama motoruna konaklama tarihlerinizi girerek uygun odaların fiyatlarını oda tiplerinin yanında görebilirsiniz.
6 - Kredi kartı bilgilerimi giriyorum ne zaman ödeme yapacağım?

Otelz.com kredi kartınızdan asla tahsilat yapmaz. Erken Öde, ibaresi olan bir konaklama seçmeniz durumunda, konaklama tesisleri toplam tutarı kredi kartınızdan rezervasyondan sonraki bir tarihte tahsil edebilir. Otelde öde ibaresi olan bir konaklama seçtiğinizde ödemeyi otele vardığınız zaman yaparsınız.
7 - Çocukları için odaya ilave yatak/ bebek karyolası getirilmesi mümkün mü?

Evet. Rezervasyonunuz esnasında çocuğunuzla ilgili bilgileri girmişseniz tesis ilave yatak veya bebek karyolası temin eder. Rezervasyon esnasında bilgileri doğru girilen tüm çocuklarınız fiyatlara dahildir.
8 - Tesise vardığımda ödemeyi nakit veya başka bir kart ile yapabilir miyim?

Erken ödemeli bir konaklama seçmediyseniz ödemeyi, tesise vardığınız gün rezervasyon esnasında bilgilerini girdiğiniz kart ile yada tesiste geçerli başka bir kart ile yapabilirsiniz. Ödemeyi nakit olarak yapmakta mümkündür.
9 - Rezervasyonumu iptal etmem veya değişiklik yapmam mümkün mü?

Tabi ki, bu kolay bir işlemdir. Rezervasyonu Yönet sayfasından rezervasyonunuzu iptal edebilme veya değiştirebilme hakkına sahipsiniz. Ancak Rezervasyonunuzda herhangi bir değişiklik yapmadan önce tesisin iptal koşulunu kontrol etmeyi unutmamanızı tavsiye ediyoruz. İadesi mümkün olmayan odalar ve diğer özel fırsatlarda farklı iptal koşulları uygulanıyor olabilir. Odaya özel iptal bilgileri oda tipinin yanında gösterilmektedir.
10 - Otelin iletişim bilgilerini nereden bulabilirim?

Otelin telefon ve e-posta adresi dahil tüm bilgileri rezervasyon onayında, onay e-postasında ve rezervasyonlarım bölümünde belirtilmektedir.